Betenabe.EniyiForum.Net'e TakıL Hayatın Tadını Cıkar..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betenabe.EniyiForum.Net'e TakıL Hayatın Tadını Cıkar..

Betenabe GuLamin..( Sensiz oLmaz GüLüm..)

AnasayfaPortaLGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
DuyuruLar
Sitemiz 2 AyLık AraDan Sonra Tekrar SizLerLe Beraber oLdu. Teşekkür Ederiz.. < iLetişim: EuphRaTes@Betenabe.Org & EuphRaTes@BagLarStyLe.Com >
BeTeNaBe Son KonuLar
Konu Yazan Gönderme Tarihi
[star] S.a
Salı Ocak 05, 2010 9:28 pm
Paz Eyl. 27, 2009 4:42 pm
Perş. Mayıs 28, 2009 12:39 pm
Salı Mart 24, 2009 4:42 pm
Çarş. Ocak 28, 2009 11:36 pm
Cuma Ocak 02, 2009 5:24 pm
Ptsi Ara. 15, 2008 1:47 pm
C.tesi Kas. 15, 2008 12:21 pm
Perş. Kas. 13, 2008 12:34 pm
Çarş. Kas. 12, 2008 6:45 pm

EXPLOIT NEDİR?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
LeoNarDo
Co Admin
Co Admin
LeoNarDo

İş/Hobiler :

Lakap :

Rep Sistemi
Rep Puanı:
EXPLOIT NEDİR? Img_left20/200EXPLOIT NEDİR? Empty  (20/200)
Foruma Katkısı:
EXPLOIT NEDİR? Img_left36/300EXPLOIT NEDİR? Empty  (36/300)
Gücü:
EXPLOIT NEDİR? Img_left45/300EXPLOIT NEDİR? Empty  (45/300)

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu
EXPLOIT NEDİR? Vide
MesajKonu: EXPLOIT NEDİR? EXPLOIT NEDİR? Icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 2:35 am

Bu ay en son virüs açıklamalarının yanı sıra biraz da “exploit” açıklayabileceğimi düşündüm. Sistemin ve bazı programların açıklarını kötüye kullanmaya “exploit” deniliyor. Gerek Unix, gerekse Windows birçok açık içerir. Exploit’ler ile sistem şifreleri görülebilir, sistemler hakkında bilgiler elde edilir; hatta ICQ exploit’leri yüzünden siz istemeseniz de karşı taraf IP adresinizi görebilir ve sizi listesine izin istemeksizin (Request göndermeden) alabilir. Çeşitli programlar ile bunlar artık o kadar kolay ki! Şimdi sıra bazı exploit’lerin açıklamalarında; arkasından da tabi ki diğer virüslerimiz gelecek. Yalnız sistemlere zarar verebilecek exploit’leri burada açıklamam mümkün olmadığı için, bulabildiğim en “zayıf” exploitleri yazdım. Winamp M3u Playlist Taşması Bilindiği gibi M3U’lar “Playlist” dosyalarıdır. Bunları bir yazı programında (örn. Notepad) görüntülediğimizde M3U dosyalarının karmaşık olmayan, çok basit bir sistem içerdiklerini anlarız. İşte bizde bir M3U dosyasının içine birkaç karakter ekleyeceğiz ve Winamp’ı çökerteceğiz! Bu program açığı tehlikeli olmadığı için kendi sistemimizde çekinmeden deneyebiliriz. Beynimizdeki “Yapmak istediğine emin misin?” mesaj kutusuna “Tamam” tuşuna basarak yanıt verelim ve hemen başlayalım. İster sıfırdan bir M3U dosyası yaratabilir, ister var olan bir dosyaya ekleme yapabiliriz seçim size kalmış. Ben sıfırdan yaratmayı seçiyorum. Öncelikle bir “Not Defteri” (Notepad) dokümanı yaratalım. İçerik olarak fazla bir şey eklemeyeceğiz, sadece “#EXTM3U #EXTINF: ” yazacağız böyle alt alta ve #EXTINF: yazısının hemen yanına en az 250 tane aynı karakterden yazacağız. Ancak önemli nokta asla alt satıra geçmemek, yani tüm karakterleri yan yana yazacağız. Ben “A” tuşuna canım sıkılana kadar bastım, oldu. Smile Metnimizi hazırladıktan sonra sıra geldi kaydetmeye. Bunun için Dosya mönüsünden “Farklı Kaydet”i (Save As) seçeceğiz ve dosya ismi soyadı, yani dosya biçimi olarak “M3U” kullanacağız ve alt taraftaki Metin Dosyası yerine Tüm Dosyalar’ı seçeceğiz. Kaydettikten sonra M3U dosyamızı çalıştırdığımızda bir de ne görelim, Winamp çökmüş! Not: Bu çökme olayı sadece Winamp’da oluyor. Microsoft Media Player üstte yazdıklarımızdan etkilenmiyor.
Kullanıcı İmzası

EXPLOIT NEDİR?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası